6 Haziran 2017 Salı

Denemeniz Gereken 9 Makyaj Süngeri.O sünger mi bu sünger mi? 

Beauty blender markası ilk gözlerimizi  kamaştıran, fondöten ve kapatıcılarımızı çenemizde burnumuzda çizgiler belirmeden uygulayabilmemize yarayan bu makyaj süngerleri hakkında sosyal medya da her gün yeni bir paylaşım görmeniz mümkün.  En pahalısının orijinal olarak çıkan Beauty blender olduğunun sanıldığı en ucuz muadilin ise; şu sıralar h&m makyaj süngeri olduğu düşünülen ve sürekli gelişen sünger dünyasına bir de yakından bakalım, belki henüz duymadığınız ancak duymak isteyeceğiniz ürünlere de bir bakalım 
                                                                        The Beauty Blender ($20)

Herhalde dünyadaki en ünlü sünger markası. Bize ilk ıslak sünger kullanımını yayan marka olan Beauty blender dünyanın en iyi sünger markası mı? hayır. En iyilerinin içinde olduğu kesin ama en iyisi diyemeyiz. Bazılarının rengi çok akıyor özellikle Limited Edition olarak çıkarılanlardan uzak durmanızı öneririm.  Türkiye’de yabancı ürün olmasından kaynaklanan + vergi ile pahalı ürün etiketine layık görülmüş Beauty blender Türkiye’nin aksine yurt dışında normal fiyatlarda satılıyor,  çok çabuk deforme olmaması, kolay kullanımı ve kolay temizlenmesi ile uzun sure popüler olmaya devam edeceği kesin.                                                                         Color me ($54), Pro edition ($68)

Rıfat Yüzüak’ın her gün fondöteninizi uyguladığını düşünün. İşte Color me ile bunu ne zaman isterseniz elde edebiliyorsunuz. Bu sonuç; süngerin titreşimle çalışıyor olmasından kaynaklanıyor, mükemmel bir uygulama sağlıyor. Kullanacağınız fondöteni direk sünger üstüne değil de cildinizin üstüne sürdükten sonra sünger ile üstünden geçmenizi tavsiye ederim, aksi taktirde; oldukça zorlanabilir ve her yeri berbat edebilirsiniz. Set olarak gelen bu üründe sert olan başlığı daha çok likit ürünler ile yumuşak olan başlığı da pudra ürünler ile kullanmanızı tavsiye ederim. Makyaj sevdalılarının, her süngeri denemiş ve en iyi aplikatörü bulma yoluna ömrünü adamışların mutlaka denemesi gereken bir sünger… ama çok gerekli mi? Sadece günlük hafif makyaj yapanlar için aman aman bir ürün olacağını düşünmüyorum. 


                                                               Hourglass Ambient strobe light Sculptor ($36) 

Hourglass’ın da süngeri olduğunu biliyor muydunuz? Islak ve kuru kullanabileceğiniz bu sünger daha çok highlighter pudralarını kullanmak için tasarlanmış. Dikkatli kullanılmadığında fondöteninizi oynatabiliyor, uygulama sonrası balçık gibi bir görünüm bırakabiliyor. Tamamıyla bir Hourglass kızıyım ondan vazgeçmem diyenler için ideal, hem fondötenlerini hem de strobing pudralarını kullanabilirler. Ancak; fiyat ve performans denilince 10 üstünden 10 alamayacak bir sünger maalesef. 
                                                                            Alcone Wedges (12 sunger $24)

Baking metodunu makyaj rutininde vazgeçilmez sayanlar için en iyi sünger diyebiliriz. Bu sünger sayesinde makyajınız hiçbir zaman “cakey” görünmeyecek. Profesyonel makyözlerin  ayıla bayıla kullandığı bu süngerler likit, krem ve pudra ürünler için ideal. Tekrar tekrar kullanımın pek söz konusu olmadığı bu süngerler uzun süreli kullanamayacağınız için sizde kötü bir algı yaratmasın. Beaty blender’landan önce de çok popüler olan bu ürünün Beaty blender sonrası da popülaritesini proflar tarafından kaybetmemesinin de bir nedeni var mutlaka. Tabii ki; daha uygun fiyatlı olanlarını da kullanmak mümkün ancak; latex free (lateks içermeyen) olmasından kaynaklanan bir “ non- hypoalargenic ve yumuşak yapısını daha uygun fiyata bulabilir misiniz tartışılır. 


                                                                                   Koh Gen Do ($18)

Elastik ve sert olan bu makyaj süngeri diğer süngerlere nazaran daha az ürün emiyor. Asyalı pahalı ürün severler tarafından kullanılan bu Tokyo markası sünger ile daha yoğun krem ürünleri uygulamak diğer süngerlere nazaran daha kolay. Diğer süngerlere kıyasla ne ürün kullanırsanız kullanın ürünü dağıtıma işleminde daha güzel kontrol sağlayabiliyorsunuz. Gerçekten pürüzsüz bir uygulama elde etmenizi sağlıyor. Bu ürünü alacaksanız Amazon üzerinden daha uygun fiyata alabilirsiniz, yurt dışındaki Sephora’larda da mevcut. 
                                                                               Sonia Kashuk ($10.49)

Bunu en iyi “ Beauty blender’dan  daha iyi ve daha ucuz” şeklinde açıklayabilirim herhalde. Sonia Kashuk Makyaj ve güzellik sektöründe çok iyi isim yapmış bir marka. Lisa Eldridge’in de çokça sevdiği bu süngeri koleksiyonunuzda bulundurduğunuz için makyajdan anlayan arkadaşlarınıza  koleksiyonunuzu gösterirken gurur duyacaksınız. 

Sephora mini confetti makyaj süngerleri ($12)

Farklı renklere ve  şekillere sahip olan bu süngerler, paket içinde şekerleri hatırlatıyor bana. Günlük makyaj, hafif makyaj yapanlar, genç kızlar için en ideal süngerler bence. Kullanımı kolay. Çok uzun süre kullanamıyorsun bir süngeri tamam ama zaten; bir paketin içinden 5 sünger çıkıyor, fiyat ve performans karşılaştırmasında dengeyi en iyi koruyan ürün bu süngerler bence. Çok minnaklar, mini minicikler, Mini boy oldukları için sadece kapatıcınızı kullanmak için koleksiyonunuzda bulundurabilirsiniz.
                                                                                         Wander Beauty ($12) 

İsmini çok duyacağınızı sanmıyorum, Real Techniques’in pahalı ve daha kaliteli versiyonu. Çok yumuşak olmadığından daha ağır krem ürünleri daha kolay dağıtabilirsiniz, sivri köşesi ile kontür yapmaktan vazgeçemeyenlerin daha çok seveceği bir ürün kesinlikle. Rengi bana sünger için itici geliyor o ayrı. Gerçi yüzümüze renk verecek bir ürün değil o nedenle renginin itici gelmesi ne kadar önemli bilmiyorum. 
                                                                                 Dior Backstage Blender ($20) 

Bu ismi gören kendini ne kadar tutabilir? Hem Dior, hem de yanına da bir “back stage” (sahne arkası) terimi eklenince insanın çıldırası geliyor. Siyah olan süngerinden uzak durmanızı tavsiye ediyorum, o ilk çıkardıkları sünger çok sert ve ne olduğu belirsiz bir şeydi. Islak kullanmamanız öneriliyordu.  Arkadaşım sırf Dior ismine güvenerek almıştı. İncelediğimiz zaman birbirimize bakakalmıştık. O süngerin başarısız olduğunu anlamış olacaklar ki beyaz olanını çıkarmışlar. beyaz olan da “de puta madre bebeğim”  Dior fondöten ve kapatıcıları ile kullandığınız zaman aşırı güzel bir sonuç alıyorsunuz orası kesin. Beauty Blender ile de ayni fiyat! XOXO

23 Mart 2016 Çarşamba

IPANAYeniden merhaba,

Bugün sizlere denediğim bir ürünü tanıtmak istiyorum, İpana bana aşağıda gördüğünüz gibi 3D white diş macunu, ağız gargarası ve seriyi tamamlayan bir adet diş fırçası gönderdi... en baştan söylemeliyim ki; diş fırçasını hiç denemedim çünkü, benim favorim Oral B'nin şarjlı diş fırçası (mutlaka denemenizi öneririm).

Gelelim diş macununa, benim bir diş macununda en önemli kriterim : diş fırçaladıktan belli bir süre sonra dudak içinde oluşan filmsi ip gibi bir tabaka (bunu başka türlü tanımlayamazdım siz anladınız ) eğer o probleme sahip olacaksam bir gecede inci gibi dişler vaadetse de hayatta bir daha elimi sürmem... bu ürünle böyle bir problem yaşamadım videoyu çektikten sonra düzenli olarak kullandım ve hala memnunum. Benim dişlerim zaten oldukça beyazdı ancak bu setle beraber dişlerimde bir ışıltı farketmeye başladım ki; bunun da sebebi ağız gargarası diye düşünüyorum. 
Ağız garagarları zaman zaman benim korkulu rüyam oluyor; çok fazla canım acıyor, gözlerim yaşarıyor.. bunu engellemek için hassas dişler için olan ürünleri kullandım ancak onlar da bana temizlenmiş hissi vermiyor. Bu ürün tam kararında ağızınızı çekilmez derece yakmıyor ancak çok temiz ve ferah bir his bırakıyor bir de üstüne ışıltı katması beni inanılmaz mutlu etti! Bir deneyin derim :) 


Ipana 3D White Luxe hakkinda yaptigim videoyu buradan izleyebilirsiniz...Deneyip benim kadar begenmeniz dilegi ile....

XOXO

24 Ocak 2016 Pazar

Dermaroller


Dermaroller ya da bir diğer adı ile cilt iğneleme işlemi batıda yeni bir tedavi yöntemi olsa da Uzak Doğu'da binlerce yıldır kullanılan bir yöntemdir. Uzak Doğu'da iğneleme yöntemi sadece cildi onarması nedeni ile değil, aynı zamanda da kişinin yaşam enerjisini “qi” yi de pozitif etkilediği düşünüldüğünden oldukça popüler ve sevilen bir tedavi yöntemidir. 

Benim dermaroller ile tanışmam; alnımda çocukluğumdan kalan su çiçeği lekemi gidermek için internette yaptığım araştırma sayesinde oldu.
Araştırmalarımı yaptım... alabileceğim en iyi dermarollerı (mutlaka titanyum iğneli bir dermaoller olmalı) aldım, ancak gel gelelim iğne korkusundan bir türlü kullanamadım. Bu araştırmamdan 6 ay sonra; cildi mükemmele yakın diyebileceğim bir arkadaşımın cilt güzelliğini dermaroller ile (her akşam yatmadan önce kullanarak!!) elde ettiğini açıklaması üzerine aynı gün eve gider gitmez dermarollerı kullanmaya başladım. Sadece bilgi edinip geçtiğim dermaroller yöntemini  iğnelere olan korkumdan dolayı uygulamaya geçmem 9 ayımı aldı.

   


Dermarollerlarda iğne boyu 0.25mm'den başlayıp 1.5mm'ye kadar çıkıyor. Kliniklerde kullanılan dermarollerlar tek kullanımlık olmalıdır. Evde kullanmak için sahibip olduğunuz  dermarollerı tipine göre; iğnelere zarar gelmediği sürece ömür boyu kullanabilirsiniz. Benim kullandığım 0.5mm iğne uzunluğu olan tipten, başka boylarını hiç denemedim.

Kliniklerde kullanılan dermarollerlar, 1.5mm'den başlıyor dolayısyla iğneler büyük olduğundan acısı da  artıyor bu nedenle; kullanmadan önce anestezik krem kullanılıp, uygulamadan sonra da antibiyotik içeren kremler kullanılabiliyor. 

Dermarollerlar kesinlikle kisisel kullanım içindir!.. Kişi kendinden baskası üzerinde kullanmamalı... kullanılmasına izin vermemeli ve başkasının dermarollerını da kullanmamalıdır... yani kontakt Lensler için zorunlu olan hijyen kuralları dermarollarınız için de geçerli.

İğneler cildin üst tabakasında epidermise zarar vermeden delikler açarak cildi hafif aşamalı travmaya sokar, zedelendiğini hisseden cilt hızlı bir şekilde kolajen üretimini arttırır, böylelikle; cilt kendini yeniler ve onarır. Kendi başına sadece iğneleme yöntemi, cildi ilk kullanımda %50 ye kadar onarabileceği gibi (kişiye ve cilt tipine göre değişir) dermaroller aynı zamanda ciltte delikler oluşturduğu için topikal uygulanacak herhangi bir ürün, cildin ulaşılması güç olan tabakaya kolay ulaşabileceği için etki oranı normalde sağladığından iki kat daha fazla olacağından oldukça sevilen bir yöntemdir. Dermaroller uygulamasından iyi sonuç alabilmek için (özellikle ciltteki leker ve hasarı gidermek için) en az 0.5mm iğneli bir dermaroller kullanılmalıdır, Dermarollerdan ilk kullanımdan itibaren çok iyi sonuçlar alınabileceği gibi kişinin yaşı , cilt tipi ve cildindeki probleme göre değişir... ancak dermaroller uzun süreli bir tedavi yöntemi olarak geçer. Genel olarak, istenilen sonucun elde edilmesi 6-8 uygulamayı bulabilir. 

0.5mm iğneli dermarollar ile fazla acı hissedilmez ama yine de dermaroller uygulanacak yere 30-45 dk öncesinden ağrı kesici krem uygulanibilir ancak tedaviye geçmeden önce cilt iyi bir şekilde temizlenmelidir. Dermaroller evde rahatlıkla uygulanabilecek bir yöntemdir fakat 1mm veya daha uzun iğneli dermarollerlar deneyimsiz kişiler tarafından kullanmamalı  mutlaka bir profesyönel operatöre başvurulmalı, uygulama sonrası gerekli bakım, kurallara uygun ve özenle yapılmalıdır. 

Dermaroller, aktif sivilce ve yara olan cilde kesinlikle uygulanmamalıdır... uygulandığı taktirde küçük iğneleri sayesinde varolan akne problemini bütün cilde yayacak ve yaralı bölümün iyileşme sürecini uzatırken, enfeksiyon kapmasına olanak sağlayacaktır. AMAN DİKKAT ANACIM!

Dermarollerı göz çevresi de dahil olmak üzere istenilen her bölgeye uygulayabilirsiniz.

Dermaroller:

*Kırışıklık giderme

* Cilt çatlaklarının görünümü en aza indirme 

* Güneş lekelerini giderme

* Sivilce lekelerini giderme

* Yara, kesik ve ameliyat izlerinin görünümlerini azaltma

* Saç dökülmesini engellme ve yeni saç çıkatrma (saç için kullanılan dermaroller başka bir bölge için kullanılmamalıdır!)  

* Cildin genel görünümününün kalitesini ve ışıltısını arttırmak için etkilidir. 


Kullanılan dermaroller iğneleri, yazımın başında da belirttiğim gibi Titanyumdan yapılmış olmalıdır, ucuz ve kalitesiz dermaroller kullanımı: iğnelerin cildin içindeyken kırılması, iğnelerin zarar görüp, uygulamada cildi tahriş etmesi mikro düzeyde yırtılmalara neden olması, iğnelerin paslanması gibi ilerleyen zamanda ciddi problemlere yol acabilir, kaş yaparken göz çıkarmayalım. 


Dermaroller kullanma programları vardır. Kullanıma 0.5mm ile başlandıysa ikinci seans icin en az 10 gün geçmelidir. 0.5mm'den büyük bir iğne kullanıldıysa ikinci seans için daha uzun (0.75mm için en az 2-3 hafta ve 1mm ile yapılan ilk seans ardından iknci seans için en az 4 hafta) beklenmelidir. Dermaroller kullanma programları internette mevcuttur, aşağıdaki linke tıklayarak örnek programlara bakabilirsiniz.
www.dermarollerinfo.com 

Daha iyi sonuç elde etmek için, Dermaroller uygulamsından önce alınabilecek destek vitamin ve mineraller; bağışıklık sisteminizi yükselteceğinden cildi daha hızlı tamir edip daha fazla kolajen üretimini tetikleyerek daha hızlı ve verimli bir sonuç almanızı sağlar. Önemli içeriklerden bazıları:

Çinko
vitamin D
probiotics 
esansiyel yağ asitleri
üzüm çekirdeği ekstresi
yeşil çay 
zerdeçal
Vitamin A,B Complex ve C
Barberry 

Dermaroller Kullandiktan sonra 

Alpha Hydroxy Acid 
Beta Hydroxy Acid
Glycolic Acid 
Paraben (Benzoic Acid)
Persarvatives ( BHA,Phenoxyethanol)
Phenol
Salicylic Acid 
Trichloroacetic Acid 
Hydroquinone 
Comedogenic 
içerikli ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerektiği gibi, güneşten korunma kremi, makyaj, otobronzer gibi ürünler de cilt kendini toparlamadan kesinlikle kullanılmamalıdır, bu süreye: 12-24 saat diyebiliriz.Ben dermaroller uygulamasını düzenli olarak hiç kullanmadım. Toplam 3 kere uyguladım, üçünde de hiçbir sorunla karşılaşmadım. Cildimi onardı ancak düzenli bir program uygulamadığım icin su çiçegi izimden henüz kurtulamadım. Şimdi ben de düzenli dermaroller uygulamasına başlayacağım, bu yeni programımın ilk uygulamasını dün akşam videoyu çekerken yaptım. İkinci uygulamamı önümüzdeki hafta Cumartesi akşamı, üçüncü uygulamayı bir sonraki hafta Çarsamba akşamı ve sonra cildimin tolere ettiği kadar arayı azaltarak her akşam uygulamaya geçeceğim. Programımdaki uygulamaların hepsini Snapchat hesabımdan (öncesi ve sonrası) canlı yayınla paylaşacağım. Sonuçları hep beraber göreceğiz… 
Bu gadget'ta bir hata oluştu