GENİŞ KALIPLI UZUN ÇİZMELER
  Geniş kalıplı uzun çizme bulmanın zor olduğu bir dünya da yaşıyoruz. Büyük beden kızlarcığımın çoğunun hayalindeki bütün sonbahar kış kombinine uyacak o mükemmel çizmeyi bulmak artık çok daha kolay. 

 Artık seçenekler var. 

1. Bespoke ( kendine özel) çizme siparişi vermek 
2. Esneyen süet, kumaş, örgü tarzı street materyalden yapılmış botları denemek 
3.  nternetten yurtdışındaki plus size markalardan sipariş vermek. 


        1. Bespoke ayakkabı siparişi 

   Özel sipariş ile çalışan markalar var. Bunlardan bir tanesi takipçilerimin önerisi ile “    “.  Ölçülerinizi veriyorsunuz, modeli seçiyorsunuz ve onlar size özel çizmelerinizi üretip size gönderiyorlar. Bu kadar kolay. 

 Büyük Numara Ayakkabıcım

2. Esnek metaryeller 

   Şimdi rahatlıkla bulabileceğiniz esnek materyallerden yapılmış botları mutlaka denemelisiniz. Süet olanlar benim her zaman favorim. Bu tür botlara bakarken enlemesine dikişleri olanlardan uzak durmalısınız. Dikişler esnemeyeceği için ya size olmayacak ya da giyindikten belli bir sonra sizi rahatsız etme olasılığı yüksek olucak. 

3. Yurtdışından online alışveriş yapmak 

    Ölçülerinizi iyi bilmeniz ve alışveriş yapacağınız sitedeki ölçü birimi farklı ise ( cm yerine inch vb) bunları çoktan bulmuş hazır bir şekilde alışverişe başlamanızda fayda var . Google çok kolay bir şekilde bu birimleri çeviriyor) ürünün ölçülerine ve detay bilgilerini iyice araştırmalısınız ki botlarınız elinize geçtiğinde bir sürpriz ile karşılaşmayın. Benim bulduğum Türkiye’ye bedava kargo yapan bu sitelere bakabilirsiniz . Wide fit/ wide calf deyimlerini iyi bilin! Türkiye online mağazalarda “ büyük beden çizme” tanımını maalesef 40 numara üstü için kullanırlarken yurt dışında “wide fit” geniş beden ( ayakkabı ve botlar için kullanılıyor daha çok) ve “wide calf” (uzun çizmeler için kullanılıyor) geniş bacak kalıbı olarak ayırıyor. 


INGILTERE AMERIKA 
Bunları biliyor muydunuz?

 Çoğu normal beden kadınların “hunter” tarzı çizmeleri dar geldiği için giyemiyor. Siz de geniş hunter tarzı bot istiyorsanız buraya özel bir link koyuyorum. 
Ekleyeceginiz marka ve magazlalar varsa lutfen yorum birakin. 


XOXO

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Merhaba Su
İlk seçenekte bahsettiğin bespoke çizme icin sanırım marka adı çıkmamış tekrar yazabilirmisiin 😘