Denemeniz Gereken 9 Makyaj Süngeri.O sünger mi bu sünger mi? 

Beauty blender markası ilk gözlerimizi  kamaştıran, fondöten ve kapatıcılarımızı çenemizde burnumuzda çizgiler belirmeden uygulayabilmemize yarayan bu makyaj süngerleri hakkında sosyal medya da her gün yeni bir paylaşım görmeniz mümkün.  En pahalısının orijinal olarak çıkan Beauty blender olduğunun sanıldığı en ucuz muadilin ise; şu sıralar h&m makyaj süngeri olduğu düşünülen ve sürekli gelişen sünger dünyasına bir de yakından bakalım, belki henüz duymadığınız ancak duymak isteyeceğiniz ürünlere de bir bakalım 
                                                                        The Beauty Blender ($20)

Herhalde dünyadaki en ünlü sünger markası. Bize ilk ıslak sünger kullanımını yayan marka olan Beauty blender dünyanın en iyi sünger markası mı? hayır. En iyilerinin içinde olduğu kesin ama en iyisi diyemeyiz. Bazılarının rengi çok akıyor özellikle Limited Edition olarak çıkarılanlardan uzak durmanızı öneririm.  Türkiye’de yabancı ürün olmasından kaynaklanan + vergi ile pahalı ürün etiketine layık görülmüş Beauty blender Türkiye’nin aksine yurt dışında normal fiyatlarda satılıyor,  çok çabuk deforme olmaması, kolay kullanımı ve kolay temizlenmesi ile uzun sure popüler olmaya devam edeceği kesin.                                                                         Color me ($54), Pro edition ($68)

Rıfat Yüzüak’ın her gün fondöteninizi uyguladığını düşünün. İşte Color me ile bunu ne zaman isterseniz elde edebiliyorsunuz. Bu sonuç; süngerin titreşimle çalışıyor olmasından kaynaklanıyor, mükemmel bir uygulama sağlıyor. Kullanacağınız fondöteni direk sünger üstüne değil de cildinizin üstüne sürdükten sonra sünger ile üstünden geçmenizi tavsiye ederim, aksi taktirde; oldukça zorlanabilir ve her yeri berbat edebilirsiniz. Set olarak gelen bu üründe sert olan başlığı daha çok likit ürünler ile yumuşak olan başlığı da pudra ürünler ile kullanmanızı tavsiye ederim. Makyaj sevdalılarının, her süngeri denemiş ve en iyi aplikatörü bulma yoluna ömrünü adamışların mutlaka denemesi gereken bir sünger… ama çok gerekli mi? Sadece günlük hafif makyaj yapanlar için aman aman bir ürün olacağını düşünmüyorum. 


                                                               Hourglass Ambient strobe light Sculptor ($36) 

Hourglass’ın da süngeri olduğunu biliyor muydunuz? Islak ve kuru kullanabileceğiniz bu sünger daha çok highlighter pudralarını kullanmak için tasarlanmış. Dikkatli kullanılmadığında fondöteninizi oynatabiliyor, uygulama sonrası balçık gibi bir görünüm bırakabiliyor. Tamamıyla bir Hourglass kızıyım ondan vazgeçmem diyenler için ideal, hem fondötenlerini hem de strobing pudralarını kullanabilirler. Ancak; fiyat ve performans denilince 10 üstünden 10 alamayacak bir sünger maalesef. 
                                                                            Alcone Wedges (12 sunger $24)

Baking metodunu makyaj rutininde vazgeçilmez sayanlar için en iyi sünger diyebiliriz. Bu sünger sayesinde makyajınız hiçbir zaman “cakey” görünmeyecek. Profesyonel makyözlerin  ayıla bayıla kullandığı bu süngerler likit, krem ve pudra ürünler için ideal. Tekrar tekrar kullanımın pek söz konusu olmadığı bu süngerler uzun süreli kullanamayacağınız için sizde kötü bir algı yaratmasın. Beaty blender’landan önce de çok popüler olan bu ürünün Beaty blender sonrası da popülaritesini proflar tarafından kaybetmemesinin de bir nedeni var mutlaka. Tabii ki; daha uygun fiyatlı olanlarını da kullanmak mümkün ancak; latex free (lateks içermeyen) olmasından kaynaklanan bir “ non- hypoalargenic ve yumuşak yapısını daha uygun fiyata bulabilir misiniz tartışılır. 


                                                                                   Koh Gen Do ($18)

Elastik ve sert olan bu makyaj süngeri diğer süngerlere nazaran daha az ürün emiyor. Asyalı pahalı ürün severler tarafından kullanılan bu Tokyo markası sünger ile daha yoğun krem ürünleri uygulamak diğer süngerlere nazaran daha kolay. Diğer süngerlere kıyasla ne ürün kullanırsanız kullanın ürünü dağıtıma işleminde daha güzel kontrol sağlayabiliyorsunuz. Gerçekten pürüzsüz bir uygulama elde etmenizi sağlıyor. Bu ürünü alacaksanız Amazon üzerinden daha uygun fiyata alabilirsiniz, yurt dışındaki Sephora’larda da mevcut. 
                                                                               Sonia Kashuk ($10.49)

Bunu en iyi “ Beauty blender’dan  daha iyi ve daha ucuz” şeklinde açıklayabilirim herhalde. Sonia Kashuk Makyaj ve güzellik sektöründe çok iyi isim yapmış bir marka. Lisa Eldridge’in de çokça sevdiği bu süngeri koleksiyonunuzda bulundurduğunuz için makyajdan anlayan arkadaşlarınıza  koleksiyonunuzu gösterirken gurur duyacaksınız. 

Sephora mini confetti makyaj süngerleri ($12)

Farklı renklere ve  şekillere sahip olan bu süngerler, paket içinde şekerleri hatırlatıyor bana. Günlük makyaj, hafif makyaj yapanlar, genç kızlar için en ideal süngerler bence. Kullanımı kolay. Çok uzun süre kullanamıyorsun bir süngeri tamam ama zaten; bir paketin içinden 5 sünger çıkıyor, fiyat ve performans karşılaştırmasında dengeyi en iyi koruyan ürün bu süngerler bence. Çok minnaklar, mini minicikler, Mini boy oldukları için sadece kapatıcınızı kullanmak için koleksiyonunuzda bulundurabilirsiniz.
                                                                                         Wander Beauty ($12) 

İsmini çok duyacağınızı sanmıyorum, Real Techniques’in pahalı ve daha kaliteli versiyonu. Çok yumuşak olmadığından daha ağır krem ürünleri daha kolay dağıtabilirsiniz, sivri köşesi ile kontür yapmaktan vazgeçemeyenlerin daha çok seveceği bir ürün kesinlikle. Rengi bana sünger için itici geliyor o ayrı. Gerçi yüzümüze renk verecek bir ürün değil o nedenle renginin itici gelmesi ne kadar önemli bilmiyorum. 
                                                                                 Dior Backstage Blender ($20) 

Bu ismi gören kendini ne kadar tutabilir? Hem Dior, hem de yanına da bir “back stage” (sahne arkası) terimi eklenince insanın çıldırası geliyor. Siyah olan süngerinden uzak durmanızı tavsiye ediyorum, o ilk çıkardıkları sünger çok sert ve ne olduğu belirsiz bir şeydi. Islak kullanmamanız öneriliyordu.  Arkadaşım sırf Dior ismine güvenerek almıştı. İncelediğimiz zaman birbirimize bakakalmıştık. O süngerin başarısız olduğunu anlamış olacaklar ki beyaz olanını çıkarmışlar. beyaz olan da “de puta madre bebeğim”  Dior fondöten ve kapatıcıları ile kullandığınız zaman aşırı güzel bir sonuç alıyorsunuz orası kesin. Beauty Blender ile de ayni fiyat! XOXO

Yorumlar

Betül Kasırga dedi ki…
Seni özlemişiz ya 💃💃💃 hoşgeldin.
Betül Kasırga dedi ki…
Seni özlemişiz ya 💃💃💃 hoşgeldin.
Yeliz'in Keşifleri dedi ki…
Beauty Blender henüz kullanmadım merak ediyorum