5 Eylül 2014 Cuma

Kırmızı ruj

Merhabalar, 

Dün aksam arkadaşlarımızla buluşmak için hazırlanırken makyaj çantamda ilk karşıma çıkan Mac Riri Woo ruju oldu. Ne zamandan beri kullanmadığımı fark ettim. Yeni tatilden geldim ve hala bronzum, bronzken de bu ruju hiç kullanmamıştım. Gerçekten çok içimden geldi ve hakkını vermeliydim. Ten makyajı da super olmalıydı ki ruju daha bir ön plana çıkartabileyim. Aynı zamanda gözlerde ağır eyeliner kullanırsam hepten ağır kışlık gece makyajı gibi bir makyaj çıkacaktı o yüzden eyeliner seçiminde de dikkatli olmalıydım.  Makyajıma cildimi Benefit'in Yüz nemlendiricisi ile başladım. Ardından son zamanlarda favorim olan Bare Minirals'ın primerini kullandım. Bu primeri tavsiye ediyorum mutlaka denenmeli! 

 Fondoten olarak yine son 3 aydır vazgeçemedigim Benefit Oxygen Wow beige renkli fondotenini ellerimle uyguladım. Bu fondoten gercekten harika, gerek renk acısından gerek cildin hava alması acısından mükemmel bir fondoten. Uyguladıktan sonra renk değiştirmiyor, degisime uyarmıyor, ağırlık hissi yok ve herkese tavsiye ediyorum. Kullanan herkes oldukca memnun. Denedikten sonra vazgecemeyeceginizi bilin. 

Göz altlarımı ve kapatmam gereken yerleri artik benimle özleşen Benefit Erase Paste ile kapattıktan sonra golgelendirme işlemimi Sleek Highlighter Pen'in en koyu rengi ile yaptım. Eyeliner olarak Loreal Hazel Eyes Luminizer eyelineri kullanıp kirpiklerime de Benefit They're Real maskarasını uyguladım 
 
Krem ve likit ürünlerle işim bittikten sonra yaptıklarımı sabitlemem gerekiyordu. Butun yüzümü Channel Les Beiges pudrasi ile sabitledikten sonra yine benimle özleşen Benefit Hoola ile yaptıgım gölgelerin üstünden geçtim. 

 Gözlerde baz olarak Benefitin göz bazını kullandıktan sonra Urban Decay Oz paletimden illusion rengini tüm goz kapağıma kullandıktan sonra Naked 3 paletimden Nooner rengi ile golgelendirmeyi yaptım. 

 Kaşlarım için Rimmel den Hazel renkli (asla vazgeçmem!) kaş kalemimi  kullandım ve Laura Mercier Secret Concealer kapatici ile çevrelerinden geçip belirginleştirdim. 

  Dudaklar için No7'in Fire isimli kırmızı dudak kalemini kullanıp üstüne MAC RiriWoo sürdüm ve yine Laura Mercier ile çevresinden geçip hem belirginleştirdim hem de daha düz bir görüntü elde ettim. Dudak üstümde ki V yi belirginlestirmeme ise ten rengi kalem yardımcı oldu. 

Makyajdan baska neler var? 

Üstünde Zara dan yeni aldığım Sweaterim vardı. Görür görmez beni güldürmeyi başardığı için aldım. Siyah bir Sweaterim olsun istiyordum zaten, tam da denk geldi. Tatildeyken İnstagrama koyduğum bir fotografın altına yapılan ve beni cok güldüren bir yorumu hatırlattı bana. Aramızda bir şaka olarak kaldi o yorum. Bu sweater ile bir nevi olumsuzlestirdigime inanıyorum. 

Yemek için Flames Yunan Restaurantına gittik. Menü her ne kadar onlar "Yunan" diye ısrar etse de "Türk" yemekleri ile dolu oldugundan ve onları Türk Restaurantından başka bir yerde yemiyecegimdeb ilgimi çeken tek şey Ahtapot oldu. Yemeğim geldiginde ahtapotun yanındaki salatanın zeytin yağına bulanmış oldugunu fark ettim. " çok fazla zeytin yağı var" dediğinde "e bu Yunan Mutfağı" cevabını aldığımda kavga çıkacaktı ki yine Zoe yanımda oldugundan dilimi tuttum. Normalde kolay kolay çıkmayan Mac RiriWoo bu zeytinyağı bolluğunda peçeteme akıp gidiyordu. Halbuki ben Arap yağı bol bulmuş... diye başlayan bir atasözü biliyordum, bunun Yunanlar için de uygulandığını sanmamıştım. Neyse ki rujum yanımdaydı, tazeleyebildim yoksa bu ayrı bir tartışma sebebi olabilirdi.  Ahtapotun tadı güzeldi, yiğidi öldürdük hakkını yemiyelim bari. Biraz daha ahtapot olsaydı daha memnun olurdum. Tabağımda gerçekten azıcık bir şey vardı. Bir daha gider miyim aynı yere? Maalesef nayır! Benim icin geceyi guzel kılan seyler sizin instagramdaki beğenileriniz ve arkadaşımla geçirdiğim güzel zamandı. 

31 Ağustos 2014 Pazar

Lancome Galateis Douceur Face & Eyes


  Dün akşam bir şişe daha bitirdim. İnstagrama fotografını koyduğum anda pek çok sorunuz olduğunu gördüğümden hemen düşüncelerimi buraya yazmaya karar verdim. 

 Lancome'un bu ürününü ben lise 2. Sınıftan beri kullanıyorum. Üniversite yıllarımın ikinci senesine kadar da baska ürün kullanmadım diyebilirim. Hep elimin gittiği hep memnun kaldığım bir ürün. 

  Ben bu ürünü makyajımı çıkartmak için kullanıyorum. Oldukça kolay bir kullanımı var. Pompası ile elimin üstüne sıkıp ( popoyi açılı tutup 2 kere sıktığınızda kalp isareti yapabiliyorsunuz ki sevdiğim arkadaşlarımla makyajınızı çıkarttığınızdan hep yaparım) sonra pamuk ile elimdeki ürünü alıp yüzüme uyguluyorum. Bunu yapmamin sebebi ise pamuğuma ürünün daha geniş yayılmasını sağlamak. 

 Suya dayanıklı, çıkarması zor ürünleri bile büyük rahatlıkla çıkartıyor. Aynı zamanda guzel nemlendiriyor. Ara ara yüzümde sivilcelenme yapabiliyor böyle zamanlarda makyajımı çıkarttıktan sonra yüzümü yıkıyorum. Böylece sivilcelenmeyi durdurmuş oluyorum. Eğer yüzümde yıkadıktan sonra kuru bir his varsa tekrar ince bir sekilde yüzüme sürüp ( gece kremi gibi) uyuyorum. 

  Bu ürünü sabahları hiç kullanmadım. Ihtiyaç da duymadım. Yalnız güzellik rutinimin demirbaş ürünlerinden biri. Hic bir zaman kullanmaya çekinmem. 

  Paraben icerik içermediği konusunda bir araştırma yapmadım. Hep memnun kaldığım ve Lancome a güvendiğim içinde araştırma yapma ihtiyacı duymadım. 

 Bir sonraki şişemi annemlerin Londra ziyaretine kadar bekleyeceğim çünkü Duty Freelerde çok güzel kampanyaları oluyor. 

LBTK