Kırmızı ruj

Merhabalar, 

Dün aksam arkadaşlarımızla buluşmak için hazırlanırken makyaj çantamda ilk karşıma çıkan Mac Riri Woo ruju oldu. Ne zamandan beri kullanmadığımı fark ettim. Yeni tatilden geldim ve hala bronzum, bronzken de bu ruju hiç kullanmamıştım. Gerçekten çok içimden geldi ve hakkını vermeliydim. Ten makyajı da super olmalıydı ki ruju daha bir ön plana çıkartabileyim. Aynı zamanda gözlerde ağır eyeliner kullanırsam hepten ağır kışlık gece makyajı gibi bir makyaj çıkacaktı o yüzden eyeliner seçiminde de dikkatli olmalıydım.  Makyajıma cildimi Benefit'in Yüz nemlendiricisi ile başladım. Ardından son zamanlarda favorim olan Bare Minirals'ın primerini kullandım. Bu primeri tavsiye ediyorum mutlaka denenmeli! 

 Fondoten olarak yine son 3 aydır vazgeçemedigim Benefit Oxygen Wow beige renkli fondotenini ellerimle uyguladım. Bu fondoten gercekten harika, gerek renk acısından gerek cildin hava alması acısından mükemmel bir fondoten. Uyguladıktan sonra renk değiştirmiyor, degisime uyarmıyor, ağırlık hissi yok ve herkese tavsiye ediyorum. Kullanan herkes oldukca memnun. Denedikten sonra vazgecemeyeceginizi bilin. 

Göz altlarımı ve kapatmam gereken yerleri artik benimle özleşen Benefit Erase Paste ile kapattıktan sonra golgelendirme işlemimi Sleek Highlighter Pen'in en koyu rengi ile yaptım. Eyeliner olarak Loreal Hazel Eyes Luminizer eyelineri kullanıp kirpiklerime de Benefit They're Real maskarasını uyguladım 
 
Krem ve likit ürünlerle işim bittikten sonra yaptıklarımı sabitlemem gerekiyordu. Butun yüzümü Channel Les Beiges pudrasi ile sabitledikten sonra yine benimle özleşen Benefit Hoola ile yaptıgım gölgelerin üstünden geçtim. 

 Gözlerde baz olarak Benefitin göz bazını kullandıktan sonra Urban Decay Oz paletimden illusion rengini tüm goz kapağıma kullandıktan sonra Naked 3 paletimden Nooner rengi ile golgelendirmeyi yaptım. 

 Kaşlarım için Rimmel den Hazel renkli (asla vazgeçmem!) kaş kalemimi  kullandım ve Laura Mercier Secret Concealer kapatici ile çevrelerinden geçip belirginleştirdim. 

  Dudaklar için No7'in Fire isimli kırmızı dudak kalemini kullanıp üstüne MAC RiriWoo sürdüm ve yine Laura Mercier ile çevresinden geçip hem belirginleştirdim hem de daha düz bir görüntü elde ettim. Dudak üstümde ki V yi belirginlestirmeme ise ten rengi kalem yardımcı oldu. 

Makyajdan baska neler var? 

Üstünde Zara dan yeni aldığım Sweaterim vardı. Görür görmez beni güldürmeyi başardığı için aldım. Siyah bir Sweaterim olsun istiyordum zaten, tam da denk geldi. Tatildeyken İnstagrama koyduğum bir fotografın altına yapılan ve beni cok güldüren bir yorumu hatırlattı bana. Aramızda bir şaka olarak kaldi o yorum. Bu sweater ile bir nevi olumsuzlestirdigime inanıyorum. 

Yemek için Flames Yunan Restaurantına gittik. Menü her ne kadar onlar "Yunan" diye ısrar etse de "Türk" yemekleri ile dolu oldugundan ve onları Türk Restaurantından başka bir yerde yemiyecegimdeb ilgimi çeken tek şey Ahtapot oldu. Yemeğim geldiginde ahtapotun yanındaki salatanın zeytin yağına bulanmış oldugunu fark ettim. " çok fazla zeytin yağı var" dediğinde "e bu Yunan Mutfağı" cevabını aldığımda kavga çıkacaktı ki yine Zoe yanımda oldugundan dilimi tuttum. Normalde kolay kolay çıkmayan Mac RiriWoo bu zeytinyağı bolluğunda peçeteme akıp gidiyordu. Halbuki ben Arap yağı bol bulmuş... diye başlayan bir atasözü biliyordum, bunun Yunanlar için de uygulandığını sanmamıştım. Neyse ki rujum yanımdaydı, tazeleyebildim yoksa bu ayrı bir tartışma sebebi olabilirdi.  Ahtapotun tadı güzeldi, yiğidi öldürdük hakkını yemiyelim bari. Biraz daha ahtapot olsaydı daha memnun olurdum. Tabağımda gerçekten azıcık bir şey vardı. Bir daha gider miyim aynı yere? Maalesef nayır! Benim icin geceyi guzel kılan seyler sizin instagramdaki beğenileriniz ve arkadaşımla geçirdiğim güzel zamandı. 

Yorumlar

Makyajadresi dedi ki…
Çok yakışmış.
lulu_moon dedi ki…
Merhaba, yazinizi okudum ve cok faydali buldum. Zaten severek takip ettigim birisiniz. Benim bu makyajda bir sorum olacakti. Bare Minirals'ın primeri hakkinda daha detayli bilgi verebilir misiniz? Bare Minirals primerinin hangisini sectiniz ve nasil kullandiniz?
Simdiden cok tesekkur ederim.
Iyi gunler