Pakistan 4. Gün

Dün aksam yemekten sonra yeşil çaylarımızı da içtikten sonra kayınvalidemin odasında oturmuş sohbet ediyorduk. Bir hayli geç olmuş artık yavaş yavaş odamıza çekilecektik. Herkeste sakın bir hava vardı. Korumalardan biri odaya girdi, birşeyler konuştular, yalnız gergin bir ton yoktu ortalıkta. 
Birden bire hayatımda ilk defa duydugum taramalı tüfek sesi olarak tanımlayabilecegim bir ses geldi. Herkes ayağa fırladı, ama ben de hala korku yoktu, Zoe de de. Aly hemen odaya çıkmamızı söyledi, koruma bizi hemen odaya götürdü ve kapıyı kilitledi. 5 dakika icinde eşim geldi odaya. "Korkulacak bir şey yok, amcam (mafya babası bir amcası var esimin hic sevmediği) içki içmiş, sarhoş, burada kalacaklar bu aksam" dedi. Misafir evinde yerini hazırlamışlar, ana kısma almiyorlar diye sinirlenip basmış tüfeğin tetiğine begefendi. Koruma Aly ile birşeyler konuştu, sonra gülüştüler. Aly korumanın hiç zorlanmadigini bende zerre kadar korku olmadıgını söylediğini söyledi yalnız bende korku olmayışının nedeni bence hem ne oldugunu anlamıyor oluşum em de iç güdülerimin korkulacak bir sey olmadığı yönünde beni yönlendirmesiydi. Eşini panik halinde görseydim herhalde bende paniklerdim dogal olarak. 

 Sabah kalktığında amcası ve adamları kahvaltı ediyorlardı. O yüzden hemen inmedim aşağıya, tanışmak ta istemedim açıkcası. O yüzden Zoe ye duş aldırdım, ben duş aldım ama isimizi bittiğinde hala gitmemişlerdi. Mecbur olarak aşağı on bahçeye inip merhaba dedim. Allah'tan isleri çıkmış, adamlarını toparlayıp apar topar kalkıp gittiler. 

 Bir iki saat sonra Esimin teyzesi ve kuzenleri geldiler çocuklarıyla beraber. Zoe onlarla cok eğlendi, karşılıklı hediyeler verildi, öğle yemeği yendi, çaylar içildi bol bol gülüp eglenildi. Cok hos bir gündü. Onlar ayrıldıktan sonra ilk defa mahalle güzellik salonuna gittim. Yalnız bu biraz detaylı bir yazi olucak o yüzden yarın sabaha saklıyorum. Yarın sabah Amangar daki evlerine geçmek icin yola çıkacağız. Dedelerinin ve babasının gömülü oldugu yere. Gitmeyi gercekten istemiyorum. Babasının mezarını görmeyi istemiyorum açıkcası, bu benim icin babasının oldugu gercegi ile yüzleşmen demek ki bunu kaldirabilecegimi sanmıyorum. Babasını tanıyan herkes ne kadar mükemmel bir insan oldugunu bilir. Anlat anlat, yaz yaz bitiremem. Nasıl görürüm onun yattığı yeri? Neyse konuşmayalım simdi bunları, yarın oraya gidiyoruz iste. 4 gun filan kalicagiz. Orada internet yok maalesef. O yüzden 4 gun boyunca bir sey paylaşamayacagim ama yazmaya devam edip islamabad a döndüğümde hepsini paylaşacağım. Yarın yola çıkmadan one güzellik salonu yazımı paylaşacağım o yüzden sadece 3 gun bensizsiniz;) 
 

Bugünkü kıyafetlerim. 
Aly nin Dadisi 
Coco2 nin şımarık halleri 
Zoe nin elleri ile limon bahçesinden topladığı limonlarla yeşil çay 

Yarın sabah görüşürüz. 
LBTK 

Yorumlar

esra büyük dedi ki…
Çok değişik şeyler yaşıyorsun :)) Mrkla bekliyorum
Kozmetik Aşığı dedi ki…
Evet çok keyifli!
ebru dedi ki…
Sen o dili konusabiliomusun su?????
seda karapoyraz dedi ki…
kendimi bir romanın sayfalarındaymış gibi hissettim :))çok keyifli gerçekten :)
the bircan dedi ki…
o nineye maşallah ne kadar tatlı*-* sende cok sırınsın
NEŞE BAYKAL dedi ki…
Yeminn ederim roman okuyorum sanki ayy çok sürükleyici su vee gerçekten çok güzel bir roman diliyle anlatiyorsun:)
Merve Uran dedi ki…
Ne hayatlar var yaaa...su entarin çok şeker. Sen de pek şekersin ;)