Pakistan 11.gün

Aksam yemek yemeden yattım, sadece bolca su ictim, cok susamıştım. 

 Sabah kalktığımda tekrar islamabad'ta olduğuma şükür ettim. 

 Bahçeye indiğimde yağmurlu, kapalı bir hava vardı, kahvaltı hazırdı yalnız miğdemi zorlamak istemediğimden keloggs aldırmalarını istedim Aly'den, beni bilen kocam çoktan aldırmıştı bile, "simdi geliyor" dedi. Kâsenin icinde çilekli ve kırmızı meyveli keloggsum bir şişenin icinde de sütüm geldi, kahvaltımı yaptım, 
 
 "Ne yapmak istiyorsun bugün?" Diye neşeli bir sekilde sordu eşim, nişan yüzüğümü ve bileziğimi tanir ettirmek istiyorum" diye cevap verdim şımararak, etrafımızda kimse yoktu, kayınvalidem bir işi için evden çıkmıştı. Aly ile nisanlandiğimda 25 yaşındayım, Nisan yüzüğümde 25 tane Elmas var, yalnız bunlardan bir tanesi geçen yıl düştü, buraya gelip aldıkları yerde yaptırmak istediğinden takmamaya başlamıştım. Bir de düğünde takılan bileziklerimden bir tanesinin taşı düşmüştü, onuda yanımda getirdim yaptırmak için. Geldiğimizden beri bir türlü fırsat olmadı. 
 
 "Bol bol alışveriş yap bugün" dedi eşim, gülmeye başladım " bu kadar mi korkuttum seni?" dedim hemen, Aly bana alisveris yap bol bol diyecek, hayatımda ondan duymadığım laflar :))) kendi icin bile alisveris yapmaz her seyini ben alırım o kadar ki nefret eder alışverişden. Alisveris yapmak fikri haksızlığa ortak olmak gibi geliyordu yalnız geldiğimden beri hic bir sey almamış, hic bir yeri doğru düzgün geçmemiştim, aklıma bir fikir geldi. " Aly, sence ben her Amangara geldigimde açılacak okulda ögretebildigim kadar Turkce öğretsem, ya da turkiye ile ilgili bir seyler. Kızların eğlenin öğrenebileceği tarzdan bir seyler? Nasıl olur?" 
Aly cok beğendi fikrimi, " ne istiyorsan öğrenebilirsin nasıl olsa Türkleri herkes çok seviyor, herkes Atatürk hayranı, bence cok guzel olur" diyince hemen kayınvalidemi arayıp fikrimi söyledim, o da cok beğendi, artık alışverişi hak ettim bir derece de olsa diyerek sevinç icinde hazırlandım hemen çıktık,ilk once annesi ile buluştuk ordan kuyumcuya geçip takılarımı tamir edilmesi için bıraktık, sonra dolaşmaya başladık. D.watson diye bir kozmetikçi gördüm hemen içeri girdim, neredeyse her marka orijinal ve sahte ürünleri ile tezgahlarını süslüyordu. Açık açık bu thailand te yapılan, bu orijinal diye belirttiler. Benefit'in uretinden kaldiran powderflage' ini buldum, içini açip baktiginda çingene pembesi bir renk çıktı, yüksek sesle " aaaa" demişim :) kadın gülüp bu 6 numarası demez mi? Bana? Bana yapılır mı bu? Ne altı numarası kardeşim bu ürünün numarası filan yok! 1 tane var sadece! Neyse orijinal olanını bulup aldım, saç boyası aldım belki vaktim olur da boyatirim diye. Sonra ayakkabıcı gezmeye başladım. 3 çift sandalet 1 adet onu kapalı terlik ve 1 el çantası aldım, daha fazla kalsaydım daha da alacaktı herhalde. 

 Sonra gidip birşeyler yedik, yemeğin ardından şal bakmaya gittik, hediye vermek icin hem de kendime 10 adet şal aldım, Aly icin DVDciye gidip bir sürü DVD aldık. Sonra da eve geldik. O kadar alisveris beni biraz rahatlatti. Gercekten ihtiyacım varmış. 
 
 Aksam eve geldiğinizde cok yorgunduk. Pakistan ve Hindistan'ın cricket maçı oldugundan her televizyon olan yerde insan yığını vardı ama dükkanlar boştu, en azından bu yüzden rahat alisveris yapabilmiştik. Yoksa cok daha yorgun olurduk. 
 
 Biraz oturup hemen yatmaya çekildim. Uyumadan önce tek düşündüğüm bu aldıklarım o küçücük yaşta ölen kızları geri getirecek mı? Tabii ki hayır! Getirmeyecek, oyle ise neden aldım bunları??? Biraz rahatladım belki, unuttum bir kac saatligine gördüklerimi yaşadıklarımı. Alışverişin verdigi rahatlıkla iyi bir uyku çekicektim yalnız Zoe dış çıkartmaya başladığından bütün aksam uyutmadı. 2 dış birden geliyor, sabahı zor ettik yine . 
  

 Kozmetikcideki Benefit ürünleri 

Benim çok sevdiğim erase paste i hiç bu kutuda ve bu kadar sert bir kıvamda görmemiştim. 

Yorumlar

lafolya dedi ki…
ilk yorum benden :) moralinin düzelmesine gerçekten çok sevindim. umarım bundan sonrada istediklerin olur canım .
Filiz Çakar dedi ki…
Takipteyim.ilginc bir deneyim yaşıyorsun.
Gamze Ucar dedi ki…
Off cok gecmis olsun..