Pratik Bilgi ( Saç düzleştirici/maşa - ütü)

 Mart'ın sonlarına doğru bir seyahate çıkmayı planlıyoruz. Gözümde bavulumu canlandırmaya calışırken aklıma geldi. Seyahatte iken önemli şeylerden biri  ütüdür. Kıyafetleriniz tabii ki valizinizin içinde kırışıcak. Otelde her zaman ütü bulamayabilirsiniz. Benim bu konuda şu ana pek sorunum olmadı. Kaldığım otellerde her daim ütü buldum. Yalnız bazen ütüyü odama göndermeleri ya da kıyafetimi alıp ütülemelerini beklemek istemediğim zamanlar oldu. Bu zamanlar için tabii ki pratik bir çözümüm vardi hep.


 

Tabii ki saç düzleştiricilerden bahsediyorum. Elbisenizde bir kırışıklık olduğunda hızla ısınan saç düzleştiricisinizi kullanabilirsiniz. Ben bir keresinde kafama çok takılan perdelerimdeki ufak bir kırışıklığı bile saç düzleştiricim ile ütülemiştim. Hepsini söküp ütülemeye üşenince bu çözüm geldi tabii hemen aklıma.

Bilenler vardir saç düzleştiricilerinden önce pek çok insan saçlarını ütü ile düzeltirdi. 1998-2000 lerden bahsediyorum.. Tabii şimdi de saç maşasını ütü olarak kullanabilirsiniz. 

Sizinde aklınızda bulunsun. Küçük bir kırışıklıl için ütü masası ve ütüyü çıkartmak ya da kıyafetinizi kuru temizlemeye götürmek yerine saç maşanız ile  halletmeyi deneyin.

umarim işinize yarar...

LBTKXOXO

Yorumlar

makyaj denizi dedi ki…
yurttayken ütümüz olmadığı için bu yöntemi keşfetmiştik bu yolu. Kendi evim oldu hala kullamıyorum :)
tugce dedi ki…
hassas bluzler içinde fön makinası iyi iş çarkıyor bence