11 Ekim 2013 Cuma

Chanel Les Beiges PA++


 
 

Chanel'in en son çıkan burasını anca almaya vaktim oldu. Ne zamandan beri almayı düşündüğüm bu pudrayı denemeyi heyecanla bekliyordum doğrusu. Bu heyecanım da pudranın markasından kaynaklanmıyor sadece içindeki PA++ içeren pek ürünüm olmamasından dolayı bir heyecan. 

Her ne kadar SPF olayına düşkün olsamda PA çok daha farklı bir olay aslında. SPF bizi güneş yanıklarına karşı koruyor, ve evet kışın bile kullanmamız gerekiyorsa da bizi güneşin yaydığı UVA ışınlarından yani cilt kanserine yol açan ışınlardan koruyan şey PA. Bir ürünü alırken üstünde be kadar PA+ yazısını görüyorsanız o kadar iyi, bu PA+, PA++, PA+++ diye yükseliyor, ne kadar fazla +'sı varsa o kadar koruması yüksek demek. Chanelin bu ürününde koruma faktörü 2. Icinde SPF 15 te var tabii ki. Her ne kadar SPFi yüksek olmasa da içindeki PA sayesinde mükemmel bir koruma sağlıyor. 

 Gelelim yapısına, cildi çok kurutmayan çok güzel bir sekilde orantilanmış bir ürün, kapatıcılığı güzel. Ister tek başına pudra fondoten olarak isterseniz de fondoteninizin üstüne makyajınızı sabitlemek için kullanabileceğiniz çok yönlü güzel bir ürün. 

 Tatilde elde ettigim bronz tenim hala bariz oldugu için normalde kullanacağım tondan koyu, şu anki tenime uygun olan rengini aldım, tenim açıldıkca kullanması zorlaşıcak diye tedirgin oluyorum açıkcası umarım ten rengim tam açılmadan bitirebilirim. 

 Yumuşacık, cildi kadife gibi yapan her yönüyle aklımı alan aşık olduğum bir ürün.  Her cilt tipi için uygun olması da insanı şaşırtıyor, farklı cilt tipleri için bu kadar güzel orantılanmış pek ürün yok piyasada. 

 Biraz pahalı evet ama sonuçta Chanel kalitesi, paketi, kadife kesesi, işlevleri ile kesinlikle verdigim parayı hak ediyor ve evet tekrar tekrar alırım, çekinmeden veririm paramı alırım pudramı diyebileceğim bir ürün. 

Tek bir sorun var bu pudradan o da pudra ile gelen fırçası. Fırça eğer pudrayı makyajınızı sabitlemek için kullanıcaksanız güzel bir fırça ama yok ben sadece pudrayı kullanmak istiyorum derseniz fazla ürün alamayacağınız, tekrar tekrar sürmek zorunda kalacağınız ve en sonunda sıkılıp başka bir fırça ya da sünger kullanmak zorunda kalacağınız türden. Ben farklı pudra fırçası ile kullanıyorum yalnız pudra ile gelen fırça güzel allık fırçası oluyor yani yine bir işlevi var, boşa gitmiyor. 

Kesinlikle çok beğendim bu ürünü, tüm pudra severlere ( ne için kullanırsanız kullanın) tavsiye ediceğim güzel, kaliteli, çok yönlü, harika koruma sağlayan mükemmel bir ürün. Denemenizi tavsiye ederim. 

Sevgiler 
LBTK 
XOXO