L'oreal' den yeni bir fondoten ( Nude Magic)

 
  
 Pek çoğunuz benden yağlı ciltler için matlaştırıcı bir fondoten önermemi bekliyorsunuz ki var, önereceğim; yalnız bu ürün sizler için değil maalesef.
 Bu arada hemen belirtiyim en son yazımda öve öve bitirenediğim Loreal Skin Perfection kremi Watsonslara gelmiiiişşş!! 

 Gelelim fondotene; kuru ve normal ciltlerin kullanabileceği, sokakta herkesin " mat fondoten" dediği yalnız aslinda mat olmayan bir fondoten. Mat denilişinin veya sanılışının nedeni  pudra fondoten oluşu. L'oreal'in açıklamasına göre ilk sürüldüğünde suya benzeyen, su kadar hafif, ciltte hissedilmeyen, kurulduğunda ise pudraya dönüşen bir fondoten. 


Bana  göre ise ilk elime deydiginde suya benzeyen, sürüp dağıtınca yağlı olduğunu anladığınız transparan pudra fondoten. Pudra fondoten dedim diye pudraya dönüşüyor cildi matlastiriyor sanmayın. Tam tersi çünkü, matlaşmak yerine parlıyorsunuz pudra degil hafif yağ resmen, pudra kelimesini de neden kullandıkları belli degil. 
 
 Tam anlamıyla söylemek gerekirse " Dior Skin Nude" ün çok daha ekonomik yalnız aynı kapatıcılığı yakalayamatacagınız bir fondoten. Aslına bakarsan kendimi pazara gitmiş te Dior Skin Nude' un gerçekten berbat bir şekilde üretilmiş çakmasını almışım gibi hissediyorum. Hatta kapatıcılığı hiç yok transparan pudra deyişim de bundandır. Bu fondoten yerine BB krem kullanmak çok daha mantıklı. 
 
 Bu fondoteni neden yarattıklarını da anlamak mümkün değil. Benim için sadece tezgah kalabalığı, kafa karışıklığı, ne olduğu belirsiz, manasız ve de faydasız bir ürün. Sırf " fondoten kullanıyorum" denek için alıp kullanmak isteyenler, cildinde hiç bir problem olmayanlar yalnız " fondoten kullanma"nın insana bir hava kattığını düşünenler ve parlak bir cilt isteyenler için yaratıldığına inandığım bir ürün. Normal krem sürüp çıkın daha iyi. Çok saçma! L'oreal ekibi bu ürünü yaratırken ne kullanıyorlardı, ne düşüyorlardı merak ediyorum. "Başka bir markadan gelip kahvelerine ilaç filan mı kattıldı düzgün düşünemesinler diye acaba" diye bile düşündürüyor. 

 Bu olmadı L'oreal, onca güzel üründen sonra böyle bir fiyasko maalesef unutulmaz... Hemen formülü değiştirip kapatıcılığı biraz da olsun arttırırlarsa kurtarabilirler bence. Inanılmaz bir hayal kırıklığı...

Yorumlar

ebru köroğlu dedi ki…
Merhaba,

Sizi takibe aldım. Bende bloguma beklerim.
Sevgiler,

http://hayatimakyajla.blogspot.com.tr/
Adsız dedi ki…
mrb.seni takip etmeye bayılıyorum ve blogunu çok begeniyorum. sana bir sey sormak istiyorum. benim cildim aslında pek yaglı değil.kuruya dönük diyebilirim. bb krem kullandıktan sonra bile sanki yüzüm yağlanmış gibi parlıyor.bu beni çok rahatsız ediyor. maybellıne bb kremini kullanıyorum. sence bu sorunu nasıl çözebilirim. teşekkürler
Adsız dedi ki…
buarada benim adım nevin. hesabım olmadığı için adsız gönderdim