Kısa Tırnaklar

Tırnaklarımı Ocak ayından beri uzatıyordum, belli bir uzunluğa geldikten sonra kırılmaya başlayacak diye korktuğumdan istediğim uzunluğu elde ettikten sonra tırnakları kalınlaştırmak için üstüne Jel yaptırmıştım. (protez tırnaklar için kullanılan maddelerden birisi, akrilikten daha sağlıklı ve daha güzel  duruyor)

 Ocak ayından düne kadar kullanım açısından hiçbir sıkıntı yaşamadım yalnız dün 7 aylık kızım ağzına bir kağıt parçası attı ve tırnaklarım yüzünden ağzından o parçayı almaya çekindim, zorlandım. Bundan sonra bu tür olayların daha sık olacağını tahmin ettiğimden ilk işim tırnakları kestirmeye ve  manikur yaptırmaya gitmek oldu. 


Soldaki eski tırnaklarım sağdaki yeni hallerini aldılar. Kısa tırnağa alışamadım. Telefonda mesaj yazarken çok zorlanıyor, herhangi bir şeyi tutarken dokunurken yadırgıyorum. Alışmam pek uzun sürmez  farkındayım yalnız şimdilik gerçekten herşey bir zor bir garip geliyor. 

Yeni tırnaklarıma China Glaze White on White kullandık. İki kat sürdüğümüz CG den sonra da O.P.I Top Coat kullandık. Yeni tırnaklarımın görüntüsünden oldukça memnunum. Eskiden tırnağın eğiminden dolayı tam oturmayan ve kullanamadığım nail foillerimi de rahat rahat kullanabilecek olduğumdan heyecanlıyım. Bu heyecanla sürekli yeni bir şey denerim galiba. Benden tırnaklar ile ilgili pek çok post bekleyin..... 

Yorumlar

Unknown dedi ki…
benim gözümde lens olduğundan hiç bir zaman fazla uzatamıyorum, gözümü çıkarıcam bir gün diye korkuyorum :D

ayrıca tırnakların kısa da güzel olmuş :)
Unknown dedi ki…
Su uzun tırnaklar iğrenç gözüküyooo=/ Kısa daha güzel olmuş gerçekten..
Bence de kısa çok çok daha güzel olmuş, hem de daha az tehlikeli :)
Unknown dedi ki…
senin bebeğin var zaten nasıl uzun kullanıyordun ki
Mor Hastası dedi ki…
kısa tırnak dağa güzel olmuş bence sanırsam ben abes uzunluktaki tırnakları sevmediğimden bu halini daha bir beğendim :))

Not:şu doğrulama şeysini kaldırır mısınız çok sinir bozucu :))
Unknown dedi ki…
Bende dün kestim uzun tırnaklarımı daha doğrusu kesmek zorunda kaldım biri saklama kabını açarken kırıldı :( alışamadım hala bi garip geliyor nail art yapmak istiyorum kısa tırnağa desen sığmıyor vs. Hazır bu yaz tırnakta beyaz oje modayken bende gidip beyaz oje süreyim belki üstüne benek yaparım :) kızını öp kokla benim için ^.^
metalbebek dedi ki…
Ilgimi ceken bir baska konu daha tirnaklar :)) Opuyorum seni ve kizini tatlim :* ♥♥♥
Unknown dedi ki…
Kesinlikle kısa daha iyi olmuş :))
Adsız dedi ki…
mesajı tırnaklarınla mı yazıyodun ki=)) kısa tırnakla daha kolay olucak her şey asıl uzuna alışmak zor. ben de çoğunluğa katılıyorum kesinlikle kısa tırnak çok güzel duruyor;)
Adsız dedi ki…
ıcıne sıcıyım oyle tırnagınnnn igrencc
Adsız dedi ki…
küçük bir bebek annesi öyle tırnak kullanmaz
Unknown dedi ki…
biraz eski bir gönderi ama tırnaklarınızın kırılmaması için sürdüğünüz jelin adı ne nereden bulabilirim